Venezuela mutfağı : Arepa&Co.

      arepa-co-londraarepa-co-londraarepa-co-londra

İlk blog yazımda Londra`da gerçekten local olduğunu düşündüğüm “cozy” diye tabir ettiğimiz bir restoranttan bahsedeceğim. İki senedir East London`da yaşamama rağmen batıdan çıkmayan ben, son zamanlarda doğu tarafındaki bu tatlı yerleri keşfettim ve iki sene sonra keşfettiğim bu yer için biraz da utandım 🙂 Londra`nın kendine özgü yemeğinin Fish & Chips olduğunu bilmeyen yoktur, bana göre yemek kategorisine bile girmiyor. 🙂 Ancak her ülkenin kendine özgü yemeklerinin en iyi lezzetleri bulabileceğiniz muhteşem bir şehir Londra!

Bu yazıda bahsedeceğim yer Venezuela yemeklerine imza atmış bi yer. Hatta bununla kalmamış en iyi Venezuela restoranı ödülünü almış! Güney Amerika`nın tatları nasılmış bir bakayım derseniz ilk tavsiye edeceğim yer. Kahvaltıya gittiğim için menünün sadece Arepas & Cachapas kısmını inceledim. Bunlar iki çeşit ekmek: Arepas yüzde yüz mısır ekmeği ve glutensiz bir ekmek. Cachapas ise pancake`ten daha hafif bir ekmek çeşidiymis. İki ekmekten birisini seçip içine menüden istediğiniz malzemeyi koydurabiliyorsunuz. Bizim Türk peynirleri meşhurdur, Londra`da marketlerde aynı tatları Yunan peyniri olarak buluyorsunuz. Restorana girdiğinizde sağ kenarda alçak cam kaplı bir buzdolabi içerisinde Venezuela`dan gelmiş peynirleri göreceksiniz. Benim tavsiyem bu iki ekmekten hangisini seçerseniz seçin içine mutlaka peynirli bir malzeme koydurun. Tatları muhteşem! Bundan sonra marketten Venezuela peyniri isteyebilirsiniz. 🙂

Lezzetten öte restoranın yeri tek kelimeyle harika. Kendinizi Venedik`te sanacağınız Regent kanalının yanında yer alıyor. İsterseniz dışarıda rengarenk masa sandalye konulmuş, malesef ısıtıcı yok. Ayrıca içeride hamak bile var! Kingsland Road`dan geliyorsanız kanalın başından yürümeye başladığınızda yaşlı bir amcanın küçük teknesinde klasik müzik eşliğinde kitap sattığını göreceksiniz.
Küçük not: Koşan ve bisiklete binen çok kişi göreceksiniz. Yürürken dikkat etmenizi öneririm. 🙂 Yürüme mesafesi biraz dar olduğu için düşme riskini göze alın.

                                      arepa-co-londralondralondra

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
En yakın metro durakları: Haggerston Overground, Dalston Junction Overground, Hoxton Overground, ben overground kullanmak istemiyorum derseniz Northern Line ile Old Street durağında inip 67/149/242/243 nolu otobüslerle Laburnum Street durağında inip 5 dakika kanal boyu yürüyüp Arepa & Co`ya varabilirsiniz.

Afiyet olsun. 🙂

arepa-co-londra

Author: Zeynep

Zeynep 1990 yılında doğdu. Terazi burcu. Burcunun özelliklerini tamamen taşıyan Zeynep gezmeyi, tozmayı, yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışmaya bayılıyor. Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okudu. Sonra hayali olan Londra`da City University London`da Project Management Finance and Risk masterını dereceyle tamamladı. Finans sektöründe Londra`da işe başladı. Yaklaşık iki senedir Londra`da yaşayan Zeynep Londra`da ünlü restoranların yanısıra local yerleri de gezdi. Gezdiği yerleri paylaşmaya da bayılan Zeynep`in Londra`da keşfettiği yerleri sevmeniz dileğiyle :) LiveLoveLondon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir