Londra için en iyi
 5 ücretsiz uygulama

 
 
 
 

Bu yazıda Londra`ya giderken indirmeniz gereken 5 uygulamayı anlatacağım. Sadece harita uygulamaları değil bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşündüğüm, benim de Londra`da sürekli kullandığım uygulamalardan en iyi 5 tanesini okuyabilirsiniz 🙂 İndirmek için başlıklara tıklamanız yeterli. (IOS)

1-CITYMAPPER :

Citymapper gerçek bir akıllı şehir uygulaması! Bu uygulama sayesinde gideceğiniz yeri kolaylıkla harita üzerinde görebilir, ayrıca nasıl gideceğiniz konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bu uygulamada gideceğiniz yeri girdiğinizde birkaç opsiyon çıkıyor ve maliyet ve zaman olarak size sıralama yapıyor.  Toplu taşımaya dair bütün yolları bu şekilde bulabilirsiniz. Hatta aynı anda Uber ile ne kadar ücretle kaç dakikada gidebileceğinizi de bu application sayesinde öğrenebilirsiniz.
citymapper_app

Android için buradan indirebilirsiniz.

2-UBER:

Uber maalesef Türkiye`de henüz oturmamış bir uygulama, hatta normal taksi fiyatlarından pahalı! Bu uygulamayı sadece Londra değil bence bütün yurtdışı seyahatleriniz için saklayın. Londra`nın en west`inden en east`ine normalde taksi ile 30-35 pound ile gidecekken, Uber ile 10 pounda gidebilir, hatta birkaç arkadaşınız ile Uber`e bindiyseniz ücreti paylaşabilirsiniz.

Android için buradan indirebilirsiniz.

3-OYSTER :

Oyster bizdeki Istanbulkartın aynısı. Oyster uygulaması sayesinde kartınızda ne kadar paranız kaldığını öğrenebilir, top-up (karta para yükleme) yapabilirsiniz. Kartta para kalmadığında İstanbul’da belirli noktalardan dolum yapabilirken, uygulama üzerinden yükleme işlemini gerçekleştirmek çok rahat oluyor.

Oyster_app

 

4-DOJO :

Bu uygulama sayesinde yakınlarda favoriniz olabilecek etkinlik ve mekanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

dojoapp_london

Android için buradan indirebilirsiniz.

5-TIMEOUT LONDON:

Timeout`u bilmeyen yoktur. Ancak bence Londra`da tatil sırasında telefonunuzda bu uygulama olursa Londra`da gidebileceğiniz sergi, müze, restoran, cafe ve diğer herşeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Android için buradan indirebilirsiniz.

 

İyi eğlenceler 🙂

Not: En iyi seyahat uygulamaları yazımızı okumadıysanız buyrun. 🙂

Author: Zeynep

Zeynep 1990 yılında doğdu. Terazi burcu. Burcunun özelliklerini tamamen taşıyan Zeynep gezmeyi, tozmayı, yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışmaya bayılıyor. Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okudu. Sonra hayali olan Londra`da City University London`da Project Management Finance and Risk masterını dereceyle tamamladı. Finans sektöründe Londra`da işe başladı. Yaklaşık iki senedir Londra`da yaşayan Zeynep Londra`da ünlü restoranların yanısıra local yerleri de gezdi. Gezdiği yerleri paylaşmaya da bayılan Zeynep`in Londra`da keşfettiği yerleri sevmeniz dileğiyle :) LiveLoveLondon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir