Hamburg Christmas Market Rehberi

 

Processed with VSCO with hb1 preset

 

Hamburg, Christmas döneminde gidilebilecek en güzel şehirlerden biri. Biz de Hamburg’da gezdiğimiz Christmas marketleri bir listede toparlayalım dedik.

Not: Sosisli deneyimimiz Münih’teki kadar yolunda gitmedi. Gerçekten çok ağır ve tabi domuz etinden olduğu için bir kere denedik bir daha yiyemedik. Genelde sıcak şarap (glühwein) ve kreple kendimizi mutlu ettik. 🙂

Rathausmarkt

Processed with VSCO with hb2 preset Processed with VSCO with hb2 preset

Burası Hamburg’un en büyük ve en kalabalık (özellikle haftasonu) Noel pazarı. Hem çok fazla stand var hem de belirli saatlerde tepenizden Noel Baba geçiyor. 🙂 Önce baya korkunç bir sesle Almanca birşeyler söylüyor, sonra da müzik eşliğinde böyle tepenizde geyikleriyle Noel Baba beliriyor, size el sallayarak herşey çok normalmiş gibi kızağıyla yukarı çıkıp aşağı iniyor. 🙂 Bu haftasonuna da özel olabilir, şansımıza denk geldik.

IMG_0076

Mönckebergbrunnen

Tesadüfen denk geldiğimiz ama en en iyi krep standına sahip Christmas market. Menüdeki çeşitliliğe bakar mısınız? Tabi ki favorim Kinder çikolatalı.

IMG_0234IMG_0233IMG_0232

IMG_0168

Gerhart-Hauptmann-Platz (Winterwald in Hamburg)

Burası baya tatlıydı, içeri doğru girince özel bir alan vardı. Türk bir abiden sıcak şarap aldık, içtiğimiz en güzel glühwein (sıcak şarap) idi. Ayrıca az da olsa oturma yerleri var, biz yaklaşık 1 saat falan işgal ettik burayı 🙂 Ama sadece kendimi çekmişim.

 

Jungfernsteig

Alster gölü kıyısındaki minik Christmas marketten sıcak şaraplarınızı alıp Noel yürüyüşünü izleyebilirsiniz.

Fleetinsel Christmas market:

Nezih Noel pazarlarından bir tanesi, bizi en çok mutlu eden şey ise ısıtıcıların olmasıydı.

Processed with VSCO with hb1 preset

Christmas at the Gänsemarkt – a gingerbread village:

Bu Christmas marketteki tüm standlar kurabiye ev gibiydi. Ayrıca yine güzel bir krep standı vardı. Güzel krep standından kastımız kinder çikolatalı krep yapan ve yapmayanlar olduğu için aslında tüm Noel pazarlarında krep standı vardı, ayrıca belirtmeye gerek duymadım. 🙂

Processed with VSCO with hb1 preset

Author: Dilhan

Dilhan 1990 yılında Eskişehir’de doğdu ve gözleri çekik. İlkokul yıllarında çok fazla japon şakalarına maruz kaldı ama henüz Japonya’ya gidemedi. Onun yerine Erasmus’la Torino’ya gitti ve Avrupa’yı gezdi. Bu sırada Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirmeyi başaran Dilhan, yine Koç Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamladı. Şu an çocuklara piyano dersi veriyor ve bir bankada IT departmanında çalışıyor. En büyük hayali ise bir koalaya sarılmak :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir