Berlin’de en iyi 4 kafe

 

 

Kahveye ayrı bir düşkünlüğüm var. Bu yüzden bir yere gitmeden önce iyi kahve nerede içebilirim diye araştırıyorum. Berlin’de kaldığımız sürece hergün farklı bir kahveciye gitmeye çalıştık. Hepsi araştırmalar sonucu özenle seçildiği için gayet beğenildi. 🙂

1. The Barn

Burası Berlin’in en en meşhur kahve kavurucularından bir tanesi. Sanıyoruz ki birkaç şubesi var ama biz şuradakine gittik. Sitelerinde diğer şubelerini bulabilirsiniz. Dekorasyonu çok sade, kahveleri daha önce içtiğiniz hiçbir kahveye benzemiyor ve denk gelirseniz kekleri de çok güzel. Kahve meraklısıysanız buradan kahve almadan dönmeyin.

the_barnthe_barn

2. Five Elephant

Burayı da cheesecake’i çok güzelmiş diye denemek istedik. Akşamüstü 5 gibi gittik – zaten Berlin’de bu tarz kafeler çok erken kapanıyor- ve cheesecake’ten sadece 1 dilim kalmıştı. Kahvesi de güzeldi. Bu arada mekan fotoğrafta gördüğünüz gibi küçük bir yer. Biz 5 dakika falan yer bekledik. Bahar ve yaz aylarında dışarıya masa atıyor olabilirler. Biz gittiğimizde Şubat ayıydı. 🙂 Kreuzberg bölgesini gezerken buraya uğrayabilirsiniz.

five_elephant five_elephant

3. Distrikt Coffee

Biz buraya aslında kahvaltı için gitmiştik ama kahvesi çok güzeldi. Yeri biraz ters, buralara yolunuz düşer mi bilmiyoruz ama önce 1. ve 2. sıradaki kafeleri denemenizi tavsiye ediyoruz.

distrikt_coffee

4. Einstein Kaffe

Birkaç şubesi olduğu için kahve krizlerine birebir.

Bonus:

Aşağıdaki kafeleri deneme fırsatımız olmadı ama gitmeden önce araştırmıştık ve baya tavsiye edilen yerler. Siz giderseniz yorumlarınızı bize söyleyebilirsiniz. 🙂

Bonanza

Ben Rahim

Silo Coffee

OSLO

Author: Dilhan

Dilhan 1990 yılında Eskişehir’de doğdu ve gözleri çekik. İlkokul yıllarında çok fazla japon şakalarına maruz kaldı ama henüz Japonya’ya gidemedi. Onun yerine Erasmus’la Torino’ya gitti ve Avrupa’yı gezdi. Bu sırada Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirmeyi başaran Dilhan, yine Koç Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamladı. Şu an çocuklara piyano dersi veriyor ve bir bankada IT departmanında çalışıyor. En büyük hayali ise bir koalaya sarılmak :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir