En iyi seyahat
 uygulamaları

 

 

Geziye çıkmadan önce yapılması gerekenler:

-Bavula sığmaya çalışmak

-Telefonda çekilecek yeni fotoğraflara ve yüklenecek yeni uygulamalara yer açmak (Bence Whatsapp chat history’nizle vedalaşın, bende 1 GB yer tutuyordu)

via GIPHY

Yerler açıldıysa işte en iyi seyahat uygulamaları :

app

1.Tripomatic

Benim favorim. Gittiğiniz yerlerde günlük programlar oluşturabiliyorsunuz. Size zaten görülmesi gereken yerleri sunuyor, yerler arasındaki mesafeyi gösteriyor böylece birbirine yakın olanları aynı güne koyup daha az yorulabilirsiniz. Geriye sadece gezmek kalıyor.

2.Trip Advisor

Trip Advisor’ı hepimiz biliyoruz evet ama ilk defa gittiğimiz yerlerde yemek konusunda gerçekten hayat kurtarıcı bir uygulama oluyor.

3.Booking.com

Otel rezervasyonu yaparken başka bir site kullanmıyorsunuzdur herhalde diyerek bir sonraki uygulamaya geçiyorum.

 

4.Google Translate

Bunu henüz kullanmadım ama Latin alfabesi kullanılmayan yerlerde harfleri hiç birşeye benzetemeyince yazanın fotoğrafını çekip karşılığını görmek mümkünmüş!

5.Uber

Normalde gittiğim heryerde kilometrelerce yürümeyi tercih ediyorum, mecbur kalırsam metroyu kullanıyorum. Ama New Haven yazımda da bahsettiğim gibi bazı yerlerde ulaşım için başka şansınız kalmayabilir o yüzden çözüm Uber.

6.Offline metro map uygulamaları

Genelde çok eski ve çok karışık hatlara sahip metrolarla karşılaştığımızda en öne geçip hangi yöne gideceğimizi ve hangi durakta ineceğimizi ben söylerim. Gizli silahım her şehir için bulabileceğiniz offline harita uygulamaları.

7. Maps.me

Gittiğim yerlerde yürüyerek dolaşmayı çok sevdiğimden ama yer yön duygusu hiç gelişmemiş birisi de olduğumdan Maps.me uygulaması çok işime yarıyor.

selfie

Bonus : Instagram

Gittiğimiz yerleri Instagram’da paylaşmazsak ne anlamı var? 🙂 Fotoğraf düzenleme uygulaması öneremeyeceğim çünkü Instagram’ın özellikleri bana yetiyor.

Author: Dilhan

Dilhan 1990 yılında Eskişehir’de doğdu ve gözleri çekik. İlkokul yıllarında çok fazla japon şakalarına maruz kaldı ama henüz Japonya’ya gidemedi. Onun yerine Erasmus’la Torino’ya gitti ve Avrupa’yı gezdi. Bu sırada Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirmeyi başaran Dilhan, yine Koç Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamladı. Şu an çocuklara piyano dersi veriyor ve bir bankada IT departmanında çalışıyor. En büyük hayali ise bir koalaya sarılmak :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir