Notting Hill’da Birgün

 

Londra`ya gitmişken Portobello marketi gezmeden dönmek olmaz. Sadece market alanını değil Notting Hill ve çevresini yürüyerek gezmenizi tavsiye ederim. Küçük rengarenk kapılı bir sürü evler göreceksiniz. Fotoğraf çekmek için bence en ideal yerlerden bir tanesi.

IMG_0008 IMG_0004 IMG_0007

Marketi gezerken yol boyunca krepçiler göreceksiniz, hatta uzun bir kuyruk görüyorsanız bilin ki Hummingbird`un önünden geçiyorsunuz, beklemeye değer mi? KESİNLİKLE! İçeri girip bir velvet cake yemeden çıkmayın. Alışverişiniz bitti, Notting Hill`i keşfe çıktınız ve acıktınız. Velvet cake`i de mideye indirdiniz, o yüzden biraz sağlıklı bir şeyler yemeliyim derseniz ilk durak Redemption! Burası gerçekten Notting Hill`da çok lokal bir yer. Menüsü tamamen sağlıklı yiyeceklerle dolu. Avocado çorbasından tutun, kahvenize normal süt değil coconut ya da badem sütü koydurabileceğiniz bir yer. Üstelik Londra`ya göre fiyatları gerçekten çok çok uygun. Redemption`da pancake bile kilo aldırmayan türden yapılıyor. Benim tavsiyem, avocado çorbası içmeden çıkmayın, gerçekten çok değişik bir tat, üstüne bir de coconut sütlü flat white`ınızı için. Fotoğrafları bizzat kendim çektim ve hepsi çok lezzetli.

Redemption Menu IMG_0018Avocado Corbasi

IMG_0017

Yemek harikaydı, şimdi ne yapmalıyım? Hemen bir Uber çağırıp Holland Park`a gitmenizi öneririm. Londra`daki diğer parklardan daha farklı ama görülmesi gereken bir park.

Nasıl giderim?  Redemption`a gitmek icin Notting Hill metrosundan (Central-kırmızı line`da West`te) yürüyebilirsiniz.

Holland Park

İyi gezmeler 🙂

Author: Zeynep

Zeynep 1990 yılında doğdu. Terazi burcu. Burcunun özelliklerini tamamen taşıyan Zeynep gezmeyi, tozmayı, yeni yerler keşfedip yeni insanlarla tanışmaya bayılıyor. Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okudu. Sonra hayali olan Londra`da City University London`da Project Management Finance and Risk masterını dereceyle tamamladı. Finans sektöründe Londra`da işe başladı. Yaklaşık iki senedir Londra`da yaşayan Zeynep Londra`da ünlü restoranların yanısıra local yerleri de gezdi. Gezdiği yerleri paylaşmaya da bayılan Zeynep`in Londra`da keşfettiği yerleri sevmeniz dileğiyle :) LiveLoveLondon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir