Gemiyle yolculuk notları

 

Gemiyle yolculuk konusunda en başlarda ben de biraz tedirgindim. (Evet sizin de öyle olduğunuzu farzederek yazıma devam ediyorum) Bu yüzden 3 gece konaklamalı nispeten daha kısa bir turla ailecek bunu deneyimlemek istedik. İzmir kalkışlı Midilli, Mikonos ve Santorini’ye uğrayarak Yunan adaları turu yaptığımız geziyi biz sevdik. (Bu arada o gezinin yazısı burada.)

Öncelikle gemiye bindikten sonra gemide olduğunuzu unutuyorsunuz. 4-5 yıldızlı otellerden farkı yok. Asansörler, restoranlar ve küçük küçük kamaralar. Kamaralar düşündüğümüz kadar küçük değildi, 3 kişilik olanlarda konakladık ve gayet rahat ettik. Zaten bir tek uyumaya giriyorsunuz ki uyuması da pek keyifli, açık denize çıkınca azıcık sallantı oluyor yalan söylemeyeceğim.

4 katlı gemide kaç kamara vardı şuan hatırlamıyorum ama hiçbir zaman kalabalığı hissetmedik. Asansöre istediğimizde bindik. Adalara yanaştığında giriş çıkışlarda kesinlikle bir insan yığını hurraa diye kendini gemiden atmaya çalışmadı. İroni yapmadım gerçekten olmadı.

O kadar gezip bir de böyle bir günbatımına karşı ayaklarını uzatıp içkini içmekte çok keyifli oluyor. Bu arada herşey dahil, evet yanlış duymadınız. Gelsin margaritalar, ice latteler, çaylar, kahveler..santorini

Bir de küçük bir not. Bizim yolculuk yaptığımız gemi güzeldi güzel olmasına ama ultra ultra lüks değildi tabi ki. Nat Geo People kanalında izlediğimiz Kaptan’ın özel gecesine şıkır şıkır giyinip gitmeler falan yoktu. Ama gemide küçük bir kumarhane bile vardı. Bir de geminin en üst katında havuz var.. Jakuzi boyunda.. O yüzden aşağıdaki fil kadar çok heyecanlanmayın, kendinizi Mikonos sahillerine bırakın.

 

 

via GIPHY

Author: Dilhan

Dilhan 1990 yılında Eskişehir’de doğdu ve gözleri çekik. İlkokul yıllarında çok fazla japon şakalarına maruz kaldı ama henüz Japonya’ya gidemedi. Onun yerine Erasmus’la Torino’ya gitti ve Avrupa’yı gezdi. Bu sırada Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirmeyi başaran Dilhan, yine Koç Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamladı. Şu an çocuklara piyano dersi veriyor ve bir bankada IT departmanında çalışıyor. En büyük hayali ise bir koalaya sarılmak :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir